Jak zuchy poznawały podstawy I pomocy

Dzisiejsza zbiórka u zuchów 17 DGZ „Mieszkańcy Stumilowego Lasu” była pełna niespodzianek ! Na zbiórce obecna była p. Martyna( od Misiów ) i…..reprezentacja Harcerskiego Klubu Ratowniczego Auxiyllium ! Tematem zbiórki było udzielanie I pomocy poszkodowanym. Dh. Magda i druhowie Bela i Rudy w sposób bardzo przystępny i zrozumiały, poprzez zabawę i praktyczne ćwiczenia przekazali nam podstawową wiedzę i czynności w udzielaniu I pomocy przedmedycznej. Uczyliśmy się rozpoznawania numerów alarmowych ( 997-998-999 ), bandażowania, sprawdzania czynności życiowych u poszkodowanego, badania, czy ma jakieś urazy, układania w pozycji bezpiecznej bocznej oraz wzywania pomocy telefonicznej. Zajęcia były bardzo pożyteczne , a praktyczne ćwiczenia bardzo nam się podobały i na pewno jeszcze nas Harcerski Klub Ratowniczy będzie dalej szkolił w udzielaniu I pomocy. DZIĘKUJEMY !!!

CZUJ !