W dniu 2 października bieżącego roku w dąbrowskim hufcu odbył się Harcerski Start. Hufcowa impreza, na którą cieszą się wszystkich harcerze, ponieważ mogą po raz pierwszy od wspólnych obozów zobaczyć druhny oraz druhów z zaprzyjaźnionych drużyn.
Jak co roku Harcerski Start został rozpoczęty oficjalnym apelem, na którym zgromadziły się prawie wszystkie drużyny oraz gromady zuchowe. Apel w samym centrum Dąbrowy Górniczej przykuwał uwagę przechodniów, którzy z podziwem oglądali ceremoniał rozpoczęcia roku harcerskiego. Po oficjalnym rozpoczęciu zuchy wyruszyły na grę terenową i Święto Pieczonego Ziemniaka, a dla harcerzy i wędrowników nastała pora na grę miejską. Dziesięć patroli złożonych z harcerzy z różnych drużyn łączyły współprace, zaangażowanie oraz – co najważniejsze – dobrą zabawę podczas wypełniania przydzielonych im zadań. A były one bardzo urozmaicone; niektóre patrole miały za zadanie odwiedzić ważne miejsca historyczne m.in. Pałac Kultury Zagłębia, Muzeum Miejsce „Sztygarka”, Pomnik Dziesięciu Powieszonych, a inne patrole, dbając o pamięć zasłużonych dąbrowiaków, oczyszczały ich groby aby się godnie prezentowały. W międzyczasie każdy z patroli miał przeprowadzić wywiad ze spotkanymi osoba i sprawdzić ich wiedzę na temat ZHP. Świadomość mieszkańców Dąbrowy jest na dobrym poziome i na pewno w przyszłości będzie jeszcze lepsza. Każdy patrol starannie dokumentował swoje poczynania. Harcerze perfekcyjnie wykonali przypisane im zadania, a ich uśmiechnięte twarze możemy obejrzeć w naszej galerii zdjęć.

Harcerze! Życzymy Wam wielu nowych stopni i sprawności, przyjaźni, przygód, niezapomnianych rajdów, kursów i biwaków.
Instruktorzy! Wam pozostaje życzyć wiele cierpliwości, radości i spełnienia w harcerskiej pracy w tym roku.